Naše včely

Apiterapie

Apiterapie

Apiterapie je léčebná metoda a forma alternativní medicíny, která využívá produkty včel, jako jsou med, propolis, mateří kašička, včelí jed a včelí vosk, pro prevenci a léčbu různých zdravotních problémů. Tento tradiční přístup je známý již tisíce let a využívá se v různých kulturách po celém světě. Za zakladatelem moderní apiterapie je považován Dr. Philipp Terč.


Med
Používá se nejen jako sladidlo, ale také pro své antibakteriální, protizánětlivé a antioxidační vlastnosti. Obsahuje enzymy, vitamíny a minerály, které posilují imunitní systém a podporují trávení.


Propolis
Je pryskyřičná látka sbíraná včelami z pupenů stromů a rostlin. Má taktéž silné antibakteriální, antivirové a protizánětlivé účinky a používá se k podpoře imunitního systému a léčbě infekcí.


Mateří kašička
Je výživná látka produkovaná včelami dělnicemi, která se podává larvám a včelí královně. Obsahuje vitamíny, minerály a aminokyseliny a používá se pro podporu vitality a celkového zdraví.


Včelí jed
Používá se zejména v terapii artritidy a dalších revmatických onemocnění pro své protizánětlivé vlastnosti. Apitoxin se aplikuje buď přímo včelím bodnutím nebo ve formě injekcí či mastí.


Včelí vosk
Má hydratační a ochranné vlastnosti a je součástí mnoha kosmetických a léčivých přípravků pro péči o pokožku, zejména pro její hydrataci a ochranu.

Včelaříme
s tradicí a úctou

Včelaření pro nás není jen získávání medu a vosku, je to také způsob, jak se připojit k přírodě a přispět k udržitelnosti naší planety. Naše včely jsou nejenom našimi pracovními kolegy, jsou součástí naší rodiny a jejich blaho je pro nás prioritou.

S každým rokem a každou sezónou se učíme novým věcem, čelíme novým výzvám a sdílíme radosti a úspěchy. Včelaření nás spojuje, posiluje naše rodinné vazby a přínáší nám společné zážitky.

Rádi sdílíme naši vášeň a znalosti s ostatními, aby se tato krásná tradice mohla šířit dál do budoucích generací.

Léčivé
vlastnosti včel

Ubytování v moderní maringotce se včelími úly je nejen unikátní zážitek, ale také obohacující pobyt spojený s přírodou. Když vkročíte dovnitř, ucítíte charakteristickou vůni včel, která Vás obklopuje a nabízí jedinečný zážitek pro vaše smysly.

Vůně včel a vosku, která se šíří v prostoru ubytování, má řadu pozitivních vlivů na tělo a mysl. Vdechování této přírodní vůně může působit jako relaxační terapie, snižovat úzkost a stres a přispívat k obnově energie a vitality. 

Samotný pobyt v blízkosti včelích úlů může být obohacujícím a vzdělávacím zážitkem. Budete moct pozorovat včely uvnitř našeho ubytování a být tak svědkem jejich práce a života.

Máme více
než 40 let zkušeností

V naší rodině je tradice včelaření již po dobu více než 40 let. Včelaření není jen zálibou nebo prací, je to pro nás životní styl a vášeň, která nás provází našimi životy.

Začátky naší rodinné včelařské tradice sahají až do roku 1980 a od té doby se tyto praktické zkušeností a odborné znalosti předávaly z generace na generaci.

Každá generace naší rodiny přinesla do včelaření svůj vlastní přístup a inovace, které pomohly rozvinout naši praxi a zlepšit naše techniky. Pracovní etika, trpělivost a úcta k přírodě jsou hodnoty, které nám pomáhají při každodenní péči o naše včelstva.